Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna

149643 101107749960791 96630 nMiejska i Powiatowa Biblioteka w Raciborzu oferuje swoim użytkownikom bogaty zbiór książek, audiobooków, płyt CD, filmów na DVD, dostęp on-line do archiwalnych numerów Nowin Raciborskich z lat 1889-1920 oraz całodobowy dostęp do wirtualnej czytelni IBUK – Libra z dowolnego miejsca.

Biblioteka prowadzi również szeroką działalność kulturalno-oświatową. Organizowane imprezy dzielone są na kilka rodzajów w zależności od użytkowników dla których są przeznaczone. Wszystkie przedsięwzięcia mają na celu rozwijanie zainteresowań czytelniczych użytkowników Biblioteki i nie tylko użytkowników, ale każdego mieszkańca miasta i powiatu, który zechce skorzystać z zaproszenia. Dużym zainteresowaniem cieszą się spotkania autorskie i to nie tylko z pisarzami ale również z ciekawymi osobowościami świata nauki, kultury czy też szeroko rozumianej sztuki

Do imprez cyklicznych należą:

- styczeń/luty – akcja „Zima w mieście"

- marzec - Noc z Andersenem

- kwiecień - Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

- maj - Tydzień Bibliotek

- czerwiec – imprezy w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom

- czerwiec – Czerwcowy Turniej Przedszkolaków

- lipiec/sierpień - akcja „Lato w mieście"

- październik – Urodziny Kubusia Puchatka

- listopad – Noc w Bibliotece

- Międzyprzedszkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek

- konkursy plastyczne dla dzieci i młodzieży miasta i powiatu - wiosną i jesienią.

- konkursy literackie na podstawie wybranej lektury lub autora

W ramach działalności edukacyjnej od 2013 roku w bibliotece prowadzone są kursy komputerowe dla seniorów - Internet 50+, które cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Ponadto w Bibliotece mieści się galeria GAWRA gdzie regularnie zmieniana jest ekspozycja. Swe prace prezentują artyści regionalni jak również spoza naszego regionu.

Zapraszamy wszystkie osoby niepełnosprawne do udziału w Sondzie na temat dostępności Bibliteki dla osób niepełnosprawnych.

Weź udział w Sondzie  - OTWÓRZ

Szczegółowe informacje o Bibliotece i jej działalności można znaleźć na stronie internetowej www.biblrac.pl i na facebooku www.facebook.com/biblrac