2015 - "Pokonać ciszę"

doczepkaSerdecznie zapraszamy wszystkie osoby niesłyszące do oglądania Wiadomości Raciborskich przygotowanych specjalnie dla Was !
Wiadomości emitowane są cyklicznie, w każdy wtorek, po głównym wydaniu Wiadomości Raciborskich (ok. godz. 18.45), w serwisie powtórkowym w środę ok. 9.15 rano – na antenie Raciborskiej Telewizji Kablowej.

Serwis informacyjny dostępny jest również na stronie www.naszraciborz.plTo już 4 rok z rzędu osoby niesłyszące mogą wysłuchać serwisu z najważniejszych wydarzeń społeczno kulturalnych Raciborza, które zostaną przemigane przez edukatora i tłumacza języka migowego – Panią Irenę Białuską.

Dzięki tej wspaniałej inicjatywie osoby niesłyszące i słabo słyszące mogą w pełni uczestniczyć w życiu społeczno kulturalnym Raciborza!
Serwis powstał dzięki
Stowarzyszeniu na Rzecz Integracji „Podaj Rękę” oraz wsparciu Miasta Racibórz - Dofinansowano z dotacji Miasta Racibórz-
którzy wychodząc naprzeciw oczekiwaniom osób niesłyszących postanowili ułatwić tej grupie społeczeństwa dostęp do informacji z życia Naszego Miasta.
Głównym celem zadania jest umożliwienie niesłyszącym mieszkańcom naszego miasta dotarcie do informacji na temat życia społecznego, kulturalnego i politycznego naszego miasta. Głównym motywem zaś jest przeciwdziałanie spychaniu na margines życia społecznego osób niesłyszących poprzez brak dostępu do podstawowych wiadomości. 
Wszystkie te działania w sposób znaczący pomogą w aktywnym uczestniczeniu osób niesłyszących w życiu społecznym w środowisku lokalnym oraz przełamują wiele barier i stereotypów w postrzeganiu tych osób.