Akcja " Integracja"

integracjaStowarzyszenie na Rzecz Integracji "Podaj Rękę" wspólnie z Apteką św. Mikołaja, Stowarzyszeniem Śląski Uniwersytet Trzeciego Wieku oraz Koordynatorem do spraw osób niepełnosprawnych z Raciborza ,rozpoczęło akcję bezpłatnego dostarczania "Magazynu Integracja"do stowarzyszeń, instytucji i placówek działających na naszym terenie w "obszarze niepełnosprawności".
Chcemy w ten sposób zwrócić uwagę na problem niepełnosprawności, albo raczej przybliżyć tematy ważne dla osób niepełnosprawnych, ale i nie tylko.


Dostarczamy magazyn również tym placówkom , zwyczajowo zwanymi przez osoby niepełnosprawne "nieprzyjaznymi", żeby zwrócić im uwagę na to , że nie warto uciekać przed problemem i spróbować zmodyfikować swoją placówkę , jak również i swoje myślenie i wyobraźnię.
Bezpłatne "Integracje" możemy wszyscy pozyskć dzięki Aptece św. Mikołaja, która została wyróżniona w ogólnopolskim konkursie <Apteka bez barier2005>, którego organizatorem jest Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji z Warszawy wydawca magazynu.
Mamy również nadzieję , że wiele placówek z naszego regionu pójdzie za przykładem Apteki , dając początek" lawinie przyjaznych" czego sobie i wszystkim życzymy.
Instytucje które chciały by dołączyć do grona czytelników "Integracji" zapraszamy do skontaktowania się z nami .