Mam świadomość !

myslenieZapraszamy wszystkie osoby niepełnosprawne oraz osoby w wieku senioralnym do skorzystania z "pomocy informacyjnej" na temat zdrowia i jego profilaktyki, diety, aktywności fizycznej oraz zdobycia wiedzy z zakresu ulg, uprawnień, bądź też praw nam przysługujących oraz ciążących na nas obowiązkach.

Temat 1

Mieć świadomość naszego ciała i umysłu to chyba najistotniejsza sprawa w naszym życiu.
Szybkie tempo życia, nadmiar obowiązków, ciężka praca, brak odpowiedniej wiedzy, siedzący tryb życia, brak aktywności fizycznej oraz źle zbilansowana dieta – wszystko to sprawia, że często zapominamy zadbać o swoje zdrowie, od którego przecież zależy cała aktywność i wydajność organizmu.

Temat 2

Świadomość prawna, czyli znajomość prawa i zasad funkcjonowania organów państwa przez obywateli stoi, nie tylko w Raciborzu ale również w całej Polsce na bardzo niskim poziomie.
Należy pracować nad poprawą świadomości prawnej. Szczególnie ważne jest podnoszenie świadomości wśród osób najsłabszych oraz mających ograniczone możliwości podnoszenie swojej wiedzy na temat ulg, uprawnień, praw nam przysługujących ale i obowiązków jakie powinny na nas spoczywać.

                                                                                  ***

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom osób niepełnosprawnych oraz osób w wieku senioralnym - mieszkańców Raciborza - przygotowaliśmy "komplet informacji" , które z pewnością okażą się pomocne żebyśmy mogli zdrowo i spokojnie żyć.

Dofinansowano z dotacji Miasta Racibórz

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty. Informacje można uzyskać:

  • za pośrednictwem infolinii telefonicznej codziennie (od pon. do piątku) od 12.00 do 18.00 pod nr tel. 696 202 813
  • poprzez bezpośredni kontakt z adresatami zadania na spotkaniach informacyjnych w każdy piątek od 10.00 do 13.30 w siedzibie Stowarzyszenia - Plac Okrzei 4 w Raciborzu
  • Radio – informatorco drugą niedzielę o 21.00 w Radio Vanessa na 100,3 FM
  • e-mail – pomoc o każdej porze, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.