Kilka słów o kronice

kronikaKronika została spisana z kilku pierwszych lat działalności. Chcieliśmy w ten sposób ocalić od zapomnienia chwile tworzenia czegoś nowego.....nieznanego .....i dobrego.

Kronikarzem była Kasia Wiśniewska. To ona wzięła na siebie trud rejestrowania tego co się dzieje. Czasami są to sprawy błahe. W tamtym czasie jednak i te najdrobniejsze szczegóły urastały do rangi ważnych i istotnych.

PRZYJEMNEJ LEKTURY :)

.

.

.

ZEBRANIE CZŁONKÓW STOWARZYSZENIA - 02.08.2008r.

zebranieeTego dnia odbyło sie zebranie członków stowarzyszenia. Na początku zebrania prezes przywitała wszystkich zebranych i przedstawił plan spotkania. Poinformowano zebranych , iż tegoroczna impreza środowiskowa pt: "Zagrajmy Razem – integracja , sport , rehabilitacja" odbędzie się 21września 2008r w Hali sportowej w Rudniku , przy ul. Słonecznej 1. Godziny trwania imprezy od 13:00 do 19:00. W tym roku imprezę poprowadzi również p. Gracjan Humeniuk. Nagłośnienie oraz scenę wynajmiemy od p. Waldemara Wiesnera z Nędzy. Opiekę medyczną zapewni p. Bronisław Kowoll – pielęgniarz.

Medal im. ks. Stefana Pieczki

WisniewskiJuż ósmy raz Kapituła Medalu im. ks. Stefana Pieczki przyznała odznaczenia UNITAS IN VERITATE. Medal nadawany jest za szczególne osiągnięcia na polu działalności dobroczynnej i społecznej. Przyczynia się do podkreślenia wartości wpisanych w człowieka - zaznaczał organizator uroczystych obchodów nadania tytułu laureata Medalu im. Ks. Stefana Pieczki Ryszard Frączek.
W tym roku Kapituła medalem UNITAS IN VERITATE odznaczyła: siostrrę Antonię oraz panów Piotra Baranowskiego, dr Jaroslava Burdę, Stefana Urbasa i Jerzego Wiśniewskiego.
Laureatom i gościom podczas obchodów towarzyszyły Magdalena Spytek i Kinga Wystub z Kwartetem Bramy Morawskiej kierowanym przez Andrzeja Rosoła, a także zespół Love Story. Dopóki jest w nas iskra nadziei, to jeszcze wszystko może się zmienić.....

Jerzy Wiśniewski urodził się w Ciechanowie. Z wykształcenia jest w księgowym. Pracuje jako referent w Ośrodku Informacji dla Osób Niepełnosprawnych w Starostwie Powiatowym w Raciborzu. Jest także ławnikiem w Sądzie Rejonowym, prezesem zarządu Stowarzyszenia na Rzecz Integracji "Podaj Rękę", którego jest także współzałożycielem.

Genealogia mieszkańców, to historia miasta"

drzewosW piątek, 13 czerwca w budynku Archiwum Państwowego przy ul. Solnej 20 w Raciborzu odbyło się V Zamkowe Spotkanie Genealogów. Spotkanie, którego głównymi organizatorami był Śląski Uniwersytet Trzeciego Wieku w Raciborzu, raciborski oddział Archiwum Państwowego w Katowicach, Śląskie Towarzystwo Genealogiczne z siedzibą we Wrocławiu oraz Stowarzyszenie Na Rzecz Integracji „ Podaj Rękę" z Raciborza

< Wiecej przeczytasz w okienku > Nasze akcje

.