Wycieczka integracyjna 2017

rekinJPGW dniach 09 -10 września 2017r. po raz czwarty pod hasłem "Cudze chwalicie swego nie znacie" zorganizowaliśmy wycieczkę integracyjną do Wrocławia. Pogoda dopisała, humory oczywiście też! Wycieczkę rozpoczęliśmy już w sobotę 9 września od wizyty we Wrocławskim ZOO - Afrykarium. Przeżyliśmy tam niezapomniane wrażenia, zapierające dech w piersiach. Te niezapomniane wrażenia osoby niepełnosprawne mogły przeżyć dzięki dofinansowaniu Miasta Racibórz, dzięki któremu wyjazd był możliwy. Jak wspaniałe były to chwile mogliśmy słyszeć podczas wieczornego integracyjnego grilla.

Drugi dzień, po zjedzeniu posiłku, mieliśmy rozpocząć od zwiedzenia Panoramy racławickiej, niestety trwający w dniu 10 września Maraton wrocławski, który odbywał się ulicami Centrum Wrocławia - pokrzyżował nam plany. Nie mogliśmy ze względu na zamknięte ulice dojechać na czas. Próbowaliśmy przełożyć naszą wizytę, niestety obłożenie w tym dniu było tak duże, że nie było to możliwe. To małe niepowodzenie nie zepsuło nam dobrego nastroju, chociaż bardzo chcieliśmy zwiedzić panoramę .... cóż ...obiecaliśmy sobie to w innym terminie. Kolejnym, już niestety ostatnim punktem naszej wycieczki była wieża widokowa zlokalizowana na 49 piętrze wieżowca Skytower. Wspaniałe widoki! Zobaczyliśmy Wrocław z lotu ptaka.... I to niestety koniec naszych niezapomnianych przygód. Pora była wracać do domu .....:( Dofinansowano z dotacji Miasta Racibórz. Zpraszamy na krótką videorelację oraz fotoreportaż na naszą Galerię - przejdź.

doczepka

-II Raciborski Bieg bez Barier ... ...

BIEG24 czerwca,  już po raz drugi zorganizowaliśmy Raciborski Bieg Bez Barier  dla osób niepełnosprawnych i ich opiekunów na dystansach: 3 km. Bieg, Nordic Walking oraz 1 km pozostali uczestnicy (przejazd wózkiem, marszobieg, styl dowolny).  Styl w jakim uczestnicy pokonali trasę był nieistotny. Liczył się udział. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale oraz nagrody. Specjalne dodatkowe nagrody przewidziano dla dzieci. Celem imprezy jest m.in popularyzacja sportu niepełnosprawnych oraz propagowanie aktywnego i zdrowego stylu życia. Dziękujemy wszystkim za udział i zapraszamy za rok!

Organizatorami byli: Stowarzyszenie na Rzecz Integracji „Podaj Rękę”, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Raciborzu, Miasto Racibórz, Starostwo Powiatowe w Raciborzu i Koło Polskiego Związku Głuchych w Raciborzu. Patronat nad Biegiem objęli Prezydent Miasta Raciborza Mirosław Lenk oraz Starosta Raciborski Ryszard Winiarski.

Z ramienia Stowarzyszenia ciężar głównego organizatora wziął na siebie nasz Wiceprezes - Krystian Pilszak. Dzieki Krystian - Dobra robota. Zdjęcia z Biegu można zobaczyć na Naszej Galerii. OTWÓRZ

3 loga

- XII - Forum osób niepełnosprawnych

XII Forum Osób Niepełnosprawnych za nami 38 14.1.2017 rJuż po raz dwunasty Nasze Stowarzyszenie zorganizowało Forum Osób Niepełnosprawnych, które odbyło się na Zamku Piastowskim w Raciborzu. Konferencję organizujemy cyklicznie z okazji Światowego Dnia Osób Niepełnosprawnych, który przypada na 3 grudnia. Chcemy w ten sposób zwrócić uwagę na różnego rodzaju problemy, z jakimi borykają się osoby niepełnosprawne oraz spróbować znaleźć rozwiązania, które służyłyby do pełnej integracji społecznej.

  Współorganizatorami byli: Starostwo Powiatowe w Raciborzu, Ośrodek Informacji dla Osób Niepełnosprawnych w Raciborzu, Miasto Racibórz, Polski Związek Głuchych – koło w Raciborzu.

Turniej kręglarski - 2016

kregleW dniach 11.11.2016r. w Family Club przy ul. Ludwika 15 w Raciborzu odbył  się XIII Integracyjny Drużynowy Turniej Kręglarski. W zawodach udział wzięło 5 pięcioosobowych Drużyn. Zabawa była na prawdę przednia. Sport w tym wydaniu jest dla niepełnosprawnych niezwykle istotny. Zapraszamy na fotoreportaż do naszej Galerii - przejdź

Dofinansowano z dotacji Miasta Racibórz.