Regionalne Centrum Asystenckie

asystentStowarzyszenie OLIGOS i Fundację Imago realizuje projekt „Regionalne Centrum Asystenckie" , skierowany do osób niepełnosprawnych z terenu: Miasta Rybnik, powiatu rybnickiego, Miasta Jastrzębie- Zdrój, powiatu raciborskiego. Realizatorzy oferują wsparcie asystentów dla 40 osób z niepełnosprawnością. Na jaką pomoc mogą liczyć niepełnosprawni?....
Wyjście z domu, spotkanie z ludźmi, wizyta w kinie, teatrze lub na koncercie, załatwienie spraw w urzędzie lub banku, zakupy, pomoc w dotarciu do lekarza czy podróż autobusem lub pociągiem. Dla sprawnych być może prozaiczne czynności lecz dla osób niepełnosprawnych często bariery nie do pokonania.

 

Te wyzwania wcale nie muszą być trudne do pokonania. Wystarczy, ze obok jest ktoś na kim możesz polegać.Wsparcie niezależnego życia osób z niepełnosprawnością to główny cel projektu realizowanego przez Stowarzyszenie OLIGOS i Fundację Imago.
Czas realizacji usług od 10.2017 do 05.2019


Szczegółowe informacje na stronie www.oligos.pl Bezpośrednio w Biurze projektu w Rybniku przy ul. Karłowicza 48 oraz za pośrednictwem poczty elektronicznej: e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Lub pod nr tel.: 530 478 378

Szczegóły dostępne są także na ulotkach informacyjnych: Ulotka 1 ... Ulotka 2