XI Forum Osób Niepełnosprawnych 2015

11.forumStowarzyszenie Na Rzecz Integracji "Podaj Rękę" wspólnie ze Starostwem Powiatowym i działającym przy Starostwie Ośrodku Informacji dla Osób Niepełnosprawnych, Miastem Racibórz i PZG koło w Raciborzu po raz kolejny zorganizowało już XI edycję Forum Osób Niepełnosprawnych, które odbyło się 12 grudnia 2015 r. o godz. 16.00 na Zamku Piastowskim w Raciborzu. Celem konferencji jest zwrócenie uwagi na problemy tej grupy osób. Jest to również próba znalezienia rozwiązań pozwalających na pełną integrację społeczną osób niepełnosprawnych i chorych. Forum cyklicznie organizowane jest z okazji Światowego Dnia Osób Niepełnosprawnych, które przypada na 3 grudnia.

 

W pierwszej części konferencji wyświetlono poruszający film z Hospicjum im. św. Józefa w Raciborzu - autorstwa pani Krystyny Wolnik.  Następnie prelekcję wygłosił ks. Ireneusz Kotliński - wikariusz z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Raciborzu.

W trakcie Forum wręczono Warsztatom Terapii Zajęciowej w Raciborzu oraz Ernestynowi Janecie „Laury życzliwości" za nieustającą życzliwość i pomoc osobom niepełnosprawnym. W imieniu Ernestyna Janety nagrodę odebrał Krystian Pilszak.

 

Forum uświetnił występ artystyczny raciborskiego kwartetu smyczkowego „4-Ever" w składzie: Marta i Wiktoria Linek, Paulina Świerczek i Dominik Kilijan. Utalentowana artystycznie młodzież zaprezentowała oryginalne wykonanie znanych utworów muzycznych szanownej publiczności, czym wzbudziła radość, zwłaszcza tych ciężko doświadczanych przez życie.

 

Honorowy Patronat nad XI Forum objęli: Starosta Raciborski i Prezydent Miasta Raciborza. który zaszczycił swoją obecnością zgromadzoną publiczność (około 60 osób). Na Forum pojawili się również: wicestarosta Marek Kurpis, Piotr Klima - członek Raciborskiego Stowarzyszenia Samorządowego Nasze Miasto, były poseł na Sejm minionej kadencji - Henryk Siedlaczek oraz ks. Jan Szywalski.

 

Współorganizatorami XI edycji Forum byli: Starostwo Powiatowe w Raciborzu, Ośrodek Informacji dla Osób Niepełnosprawnych w Raciborzu, Miasto Racibórz, Polski Związek Głuchych - koło w Raciborzu.

Forum sprawnie poprowadziła Katarzyna Wiśniewska.

 

Całość została przemigana w języku migowym przez Irenę Białuską. Zapraszamy na fotoreportaż do naszej galerii. OTWÓRZ

3 loga