Razem łatwiej - kolejne spotkanie

logoKolejne spotkanie odbędzie się dnia 21 listopada 2014r. o godzinie 17.00 w siedzibie Towarzystwa Miłośników Ziemi Raciborskiej przy u. Długiej 9 w Raciborzu.

Zapraszamy wszystkie osoby niepełnosprawne na spotkania, które odbywają się, początkowo raz w miesiącu (później w zależności od potrzeb ich częstotliwość może wzrosnąć). Na spotkaniach będzie można podzielić się swoimi obawami. Dowiedzieć się czegoś o przysługujących nam prawach. Uzyskać wsparcie i pomoc. Czasem.... Po prostu porozmawiać lub zabawić się, bo razem naprawdę jest łatwiej!

 

Brak jednak indywidualnego podejścia do człowieka jako jednostki, która czuje, myśli, kocha, często ma problemy z którymi sobie nie radzi a system niestety nie jest w stanie mu pomóc.
My jednak wychodzimy z założenia, że najprościej i najłatwiej jest korzystać z doświadczeń innych osób niepełnosprawnych. Naszymi członkami są osoby z nawet kilkudziesięcioletnim stażem w niepełnosprawności, które chętnie podzielą się swoim doświadczeniem. Zrzeszamy osoby niepełnosprawne ruchowo, niesłyszące niedosłyszące, niedowidzące, osoby po przeszczepie organów.... Razem naprawdę jest łatwiej!